У книзі розглядається архітектура житлових, громадських, і, особливо докладно, культових будівель, зведених вірменами в Криму. На підставі натурних досліджень і історичних даних вперше висвітлюються містобудівні особливості вірменських поселень на півострові. Робота містить ілюстрації та фотознімки пам'яток архітектури, архівні креслення, виконані автором обміри та проекти відновлення зруйнованих споруд. Висновки дослідження відображені в підсумку, яке узагальнює будівельні традиції кримських вірмен. Завершує монографію каталог, в якому наводяться відомості про діячів, так чи інакше пов'язаних з вірменським присутністю в Криму.
Книга знайомить з вірменськими пам'ятками архітектури на території Кримського півострова, зведеними з ХІ до початку ХХ століть. Коротко характеризуються політичні та економічні передумови виникнення і існування вірменських поселень, їх планування, забудова та благоустрій. Наводяться відомості про громадянські спорудах, що практикувалися кримськими вірменами. Детально аналізуються архітектурно-художні особливості вірменських культових будівель і монастирських ансамблів.
В основі монографії лежать матеріали натурних досліджень і систематичних розшуків в державних і приватних бібліотеках, а також архівах.
Книга призначена для архітекторів, мистецтвознавців та широкого кола читачів, які цікавляться культурною спадщиною вірменського народу.

|