Киевская Армянская Община 2009-2012

У Єревані відкрилася виставка «Польські вірмени: рукописні традиції».
07.06.2017 01:03

31 травня 2017 року в Інституті древніх рукописів Матенадаран імені св. Месропа Маштоца в місті Єревані відбулося відкриття виставки «Польські вірмени: рукописні традиції», яка присвячена 650-річчю від дня видання в Польщі першого державного документа, адресованого виключно вірменам. Ним став привілей польського короля Казимира III Великого (1333-1370) від 20 січня 1367, який поклав початок першої єпархії вірменської церкви в Польщі з резиденцією у Львові, наділивши її правами і свободами.

Як повідомляє Фонд розвитку і підтримки вірменознавчих студій «Анів», перед відвідувачами виставки виступив з лекцією запрошений з Польщі професор Кшиштоф Стопка, який був нагороджений Орденом Святого Месропа Маштоца, за значні наукові досягнення в галузі вірменознавства.


Професор Стопка займається вірменознавчими дослідженнями протягом 30 років. В даний час він є професором Ягеллонського університету в Кракові, займає посаду директора Музею Ягеллонського університету «Collegium Maius», також є головним редактором наукового щорічника «Лехахайер. Журнал з історії польських вірмен » (видається з 2010 року). Професор Стопка є автором багатьох наукових праць з питань вірменської історії та історії польських вірмен.


Професор Кшиштоф Стопка є членом Наукової ради Фонду «Анів». Він брав участь в міжнародних наукових конференціях, організованих Фондом «Анів» в Мінську і Москві в 2012, 2015 і 2016 роках, а також у підготовці ілюстрованої панорамної карти «Вірмени на землях Королівства Польського і Великого князівства Литовського в XIV-XVIII століттях», виданій в 2016 році Фондом «Анів» спільно з Фондом культури і спадщини польських вірмен за фінансової підтримки Міністерства культури і національної спадщини Польщі. Для нас особливо приємно, що дана карта сьогодні представлена на виставці в Матенадаране.

Щиро бажаємо нашому шановному колезі подальших успіхів і нових наукових відкриттів!Підготовлено за матеріалами Фонду «Анів».

фотографії Самвела Азізяна

Інформацію про діяльність Фонду «Анів», а також новини з питань вірменознавства можна знайти на сторінці: https://www.facebook.com/foundation.Aniv

 
Ближайшие мероприятия общины: