Киевская Армянская Община 2009-2012

У Києві відзначили 25-річчя діяльності "Асоціації міжнародного співробітництва"
13.04.2017 16:58

КИЇВ. 12 квітня 2017 року у приміщенні Державної наукової архiтектурно-будiвельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного під головуванням президента «Товариства "Україна-Болгарія», Посла Миру Юрія Івановича Седих відбулося урочисте засідання з нагоди святкування 25-річчя "Асоціації міжнародного співробітництва" Київської організації НСЖ України. У заходах взяли участь багато почесних гостей, депутатів, керівників громадських організацій, дипломатів, зокрема заступник Повноважного та Надзвичайного Посла Болгарії в Україні пані Стояна Русинова, генерали, представники ЗМІ.

У своєму вступному слові Юрій Іванович Сєдих щиро привітав усіх присутніх з 25-річчям діяльності Асоціації. «Швидко збігають роки. Наче вчора відбулась моя зустріч, навесні 1992 року, з колишнім головою Київської організації журналістів, призером Олімпійських ігор, відомим спортсменом та журналістом, чудовою людиною Ігорем Заседою.

Він запропонував мені утворити при Спілці організацію, до якої запросити розпорошених у різних структурах журналістів та допомогти їм залучитися до спільної роботи. Так і було зроблено. За 25 років маленька за чисельністю група розрослась, знайшла свій шлях у організаційній та творчий діяльності Спілки, стала Асоціацією. До неї увійшли і молоді, і відомі журналісти. Чимало здібних, талановитих особистостей були рекомендовані нами до вступу в Національну Спілку журналістів України».

Сьогодні разом з українцями в Асоціації працюють болгари, вірмени. За роки Асоціація встановила плідні стосунки з багатьма дипломатичними місіями в Україні, зокрема Болгарії та Вірменії, з громадськими організаціями: Федерацією Послів миру, Українською Радою миру, Федерацією Жінок за мир у світі, Українською службою порятунку, Всеукраїнським Союзом білорусів, Конгресом вірмен України, редакціями багатьох газет та журналів, у тому числі, «Урядовий Кур,єр», «Голос України», «Роден Край», «Арагац», «Журналіст України», «Економіка і держава» та іншими».

Серед значних подій та заходів організованих Асоціацією слід виділити: новітній переклад усіх 154 сонетів Шекспіра одночасно на дві мови, безкоштовну передачу у національні бібліотеки країн світу – Болгарію, Францію, Китай, Японію, Штати та ін. унікальної книги «Портал» Ю.І. Пісковського. Асоціація одержала чимало подяк, а автор отримав «Золоту медаль» Вищої Ради Єгипту по культурі.

З ініціативи громадської організації у Києві в 2010 році побудований Пам’ятник загиблим воїнам, які визволили Болгарію від 5-ти вікового османського поневолення. Кожного року біля нього у День визволення Болгарії, 3 березня, відбуваються поминальні заходи, виступи дипломатів та поважних гостей. Також відома активна участь Асоціації у підготовці та проведенні святкування Днів рідної мови та слов’янської писемності та культури.

Без сумнівів за роки своєї плідної діяльності Асоціація здобула високий авторитет та продовжує патріотичне служіння Україні.

Для учасників урочистого засідання був організован концерт, у якому взяли участь відомі артисти Ірина Персанова, Евгенія Іноземцева.

Родзинкою свята на завершення стала презентація нової виставки Ю.І.Пісковського «Портрети квітів», яка продовжить свою роботу ще на тиждень.

Юрій ВАНІН.

Фотографії Самвела Азізяна
джерело http://www.kievao.com.ua

Голова правління Київської організації НСЖ України Михайло Михайлович Сорока.

Виступає Іріна Персанова

У запальному танці Евгенія Іноземцева

 
Ближайшие мероприятия общины: