Киевская Армянская Община 2009-2012

НАША ДРУЖБА.
Автор: Ю.І.Сєдих   

Перші сторінки дружби у історичний літопис України та Вірменії були вписані ще понад тисячу років тому, за часів князя Володимира, про що переконливо засвідчив Надзвичайний та Повноважний Посол Вірменії в Україні Андранік Манукян у вітальному слові на урочистостях з нагоди Дня незалежності Вірменії.

І це дійсно так. Гостинна земля України надала притулок вірменам, які мали переслідуванні і від сельджуків, і від османської імперії. Шукаючи захист, вірмени оселилися у Криму, на Поділлі та Галичині, у Львові та Києві. Мужній і гордий народ, розпорошений на великих територіях, зберіг свою ідентичність, свою культуру, його хачкари стали відомі у всьому світі. Силу та наснагу народу надала християнська віра, яка стала державною релігією ще у 301 році.

Історія Вірменії непорушно пов’язана з боротьбою за свою незалежність. Волелюбний вірменський народ, як і український, робив усе можливе для захисту своєї території, своєї свободи. І таких прикладів можна навести чимало, у тому числі і під час російсько-турецької війни 1877-78рр., коли Вірменія, як і Болгарія, виборювала свободу від ярма Османської імперії.

Події минулого заклали підґрунтя дружби наших народів і у теперішні часи. Варто згадати буремний 1986 рік та аварію на Чорнобильській атомній електростанції. Будівельники Вірменії відгукнулися на масштабнішу техногенну катастрофу у світі та прийняли участь у будівництві нового міста Славутич. У мене назавжди залишилися спогади про зустрічі з ними у зоні чорнобильської трагедії.

Та і українці не залишилися у боргу, коли страшенна біда спіткала Вірменію під час Спітакського землетрусу. Ми прийшли на допомогу, надали спеціальну техніку, кваліфікованих будівельників. Багато моїх друзів одержали почесні відзнаки за активну участь у ліквідації наслідків стихійного лиха.

Я був у Вірменії, пам’ятаю прекрасні архітектурні ансамблі Єревану, чудову природу, гірські краєвиди, озеро Севан, духовний центр країни Ечміадзин, але найкращі враження у мене залишили люди - щирі, відверті, відкриті до дружби.

Далека та близька нам незалежна Вірменія сьогодні відбудовує свою економіку, вирішує нагальні соціальні питання, розвиває дружні відносини з Україною.

У цьому напрямку треба відзначити роль Союзу вірмен України на чолі з Віленом Шатворяном, Національного конгресу вірмен України на чолі з Ашотом Аванесяном, вірменські творчі Спілки, які пропагують стародавню високу культуру країни. Окремо добрих слів заслуговую Женя Церунян, головний редактор газети «Арагац», на шпальтах якої регулярно висвітлюються важливі події та діяльність вірменської діаспори в Україні.

Журналістська спільнота від щирого серця вітає Вірменію з Днем незалежності та бажає злагоди та подальшого розвитку дружніх відносин між народами наших країн під мирним, блакитним небом.

 

Президент Асоціації журналістів

«Міжнародне співробітництво» КО НСЖУ

Ю.І.Сєдих
Посол миру, Академік, доктор філософії, професор
Газета "Арагац" №9(360) вересень 2017 р.

 
Ближайшие мероприятия общины: