Киевская Армянская Община 2009-2012

У Варшаві вийшов новий номер журналу «Аведіс»

Передовиця нового номера польського щоквартального журналу «AWEDIS» № 33 за 2017 рік відкривається великою редакційною статтею що розповідає про важливі події в житті польських вірмен — святкування 650-річчя першого указу виданого вірменським колоністам польським королем Казимиром Великим і 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Польщею і Вірменією. В рамках цих двох епохальних подій польські громадські, релігійні та державні організації, а також Посольство Республіки Вірменія в Польщі провели ряд офіційних державних і культурних заходів про які докладно написано на сторінках щоквартального журналу.

У рамках офіційних заходів в Сенаті Польщі відбулася наукова конференція «Польські вірмени. Сім століть існування», в якій взяли участь зарубіжні вірменознавці.

В історичній рубриці надзвичайно пізнавальна розповідь Богдана Каспровича і Аствацатуров Гаспарян присвячений заснуванню Конгрегації отців мхітаристів у Венеції, трьохсотріччя якого відзначали в минулому році.

Триває публікація інтерв'ю журналіста Францішека Васил з нащадком колишніх жителів міста Кути (нині селище в Івано-Франківській області України) Броніславом Ціолком, який розповідає про одну з найчисельніших вірменських історичних колоній на території Польщі та України.

У рубриці «Спогади» публікується цікава стаття Марії Вось про колишніх черниць Вірмено-католицького монастиря Бенедиктинок вірменських у Львові. Монастир знаходився на території Вірменського кафедрального собору в будівлі по вулиці Лесі-Українки, 10 (колишня назва вул.Скарбовска). Черниці на чолі з сестрою Електрою Орловської покинули Львів в 1946 році, переїхавши до Польщі.

Нагадаємо читачам, що польсько-вірменський щоквартальний двомовний журнал «АВЕДІС» видається вірменської громадською організацією «Фонд культури та спадщини польських вірмен» за підтримки Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі, журнал призначений для широкого кола читачів: істориків, вірменознавців, соціологів і суспільствознавців різних напрямків, взагалі, для всіх, хто займається комплексним аналізом історичних і сучасних проблем вірменської діаспори Польщі.

Ознайомитися зі свіжим номером журналу можна в київській Національній бібліотеці України ім.Вернадського (НАНУ) і Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого (Парламентська), а також на сайті http://www.awedis.ormianie.pl/

підготував Самвел Азізян

джерело www.kievao.com.ua

російською  http://hayernaysor.am/ru/

Полное или частичное копирование материалов сайта www.kievao.com.ua разрешено только при обязательном указании автора и прямой гиперссылки https://www.kievao.com.ua/

 
Ближайшие мероприятия общины: