Киевская Армянская Община 2009-2012

У Будинку письменників України пройшла презентація нещодавно виданих книжок.
24.03.2018 22:39


24 березня 2018 року в актовій залі Будинку письменників України пройшла презентація нещодавно виданих книжок українських авторів і письменників, які є представниками різних національних спільнот країни. Під час презентації відбулася зустріч із авторами творів, поетами і дослідниками. Організатори культурного заходу — Міністерство культури України спільно з Радою  національних спільнот України, яку очолює заслужений діяч України Ашот Аванесян. Учасники заходу – представники державної влади, письменники, науковці, голови та представники громадських організацій національних спільнот, представники видавництв, перекладачі, вчителі, студенти, представники ЗМІ.


Почала зустріч відома грецька письменниця, громадський діяч Валіда Будакіду-Брік з романом “Тємєтєрон”. Цей роман вже став бестселером серед греків, які проживають у Греції і Грузії. Сподіваємось, що його презентація в Україні теж знайде розуміння та підтримку. Вже відома київська авторка Олена Сибиренко-Ставрояні представила збірку своїх творів “Волшебный смычок”. Це збірка повістей і розповідей про кращі прояви людської душі в непередбачуваних і парадоксальних життєвих ситуаціях.

І на завершення вечора свою роботу “Подорож у роки” презентував Григорій Климчук. Книга містить найбільш екстремальні, неординарні і навіть пригодницькі історії з півстолітньої журналістської практики автора. Одна з глав книги присвячена вірменської тематиці і включає кілька оповідань і історичних нарисів, опублікованих у різні роки в київських газетах і журналі «ВСЕСВІТ». Автор зачитав уривок із історичного нарису «Вірний лицар Айастану» присвяченого подвигу вірменського офіцера Тачата Овакімяна, який зіграв велику роль у перемозі в Сардарапатській битві 1918 року, яка мала величезне значення в подальшій долі вірменського народу.

Історичний нарис «Вірний лицар Айастану» був написаний автором на основі унікальних архівних матеріалів та сімейних фотографій переданих близьким родичем героя, відомим українським громадським діячем і меценатом Єрвандом Даніеляном. Вірменська тема в публіцистиці письменника Григорія Кримчук абсолютно не випадкова, з 2009 року він є членом Київської вірменознавчої комісії, бере активну участь у вірменських культурних заходах, нагороджений почесною грамотою всеукраїнської громадської організації «Національний конгрес вірмен України».

В обговорюванні взяв участь український письменник і перекладач, вірменист, секретар Національної Спілки письменників України Олександр Божко, який високо оцінив історичні нариси автора про вірменські шляхетні родини.

Фотографії Самвела Азізяна

Джерело: www.kievao.com.ua


 
Ближайшие мероприятия общины: