Киевская Армянская Община 2009-2012

Наша мета — велика репатріація.
17.05.2018 00:00

Прем'єр-міністр Республіки Вірменія Нікол Пашинян 15 травня представив в Міністерстві Діаспори новопризначеного міністра Мхітара Айрапетяна. На зустрічі була присутня екс-міністр Діаспори Грануш Акопян, повідомляє Інтернет-видання kievao.com.ua, посилаючись на hayernaysor.am

Прем'єр-міністр наголосив на важливості створення задовільних умов для залучення потенціалу Діаспори. «Наше головне завдання у відносинах з діаспорою, яку повинні поставити — велика репатріація. Це передбачає також репатріацію капіталу, інтелектуального потенціалу. Слід зазначити всю складність цього процесу, на першому етапі репатріації ми повинні створити робочі місця, щоб забезпечити на другому етапі не тільки повернення, а й наявність у Вірменії умов для життя.

Повинен поговорити і про іншу проблему, пов'язану з діаспорою, яка, як мені здається, досить актуальна. Конституцією Вірменії сьогодні встановлені певні закони, які, по суті, перешкоджають залучення потенціалу Діаспори в систему державного управління. І особливо в нинішній новій ситуації ми повинні серйозно подумати про цю проблему, що є конституційною і нерозв'язною в один день. Але повинні по можливості оперативно займатися вирішенням цієї проблеми. Потрібно спробувати знайти альтернативні варіанти її вирішення.

Представники Діаспори повинні відчувати себе в Вірменії більш інтегрованими, повинні відчувати, що їх голос чути, повинні відчувати себе повноцінними бенефіціарами та потенційними громадянами. І Міністерство Діаспори має забезпечити це поле, цю платформу, яка, без перебільшення, є стратегічним пріоритетом для нашого уряду. Уряд Республіки Вірменія має бути здатне згуртувати навколо себе не тільки громадян РВ, а й представників Діаспори. Колесо міграції, що обертається тисячу років, ми повинні спробувати вдіяти і трансформувати міграцію в репатріацію. Я переконаний, що стрижнем існування Республіки Вірменія, як держави, є централізація наукового, культурного, економічного потенціалу вірменства, або значної її частини, на власній території, і забезпечення природного розвитку. У цьому сенс і стратегічний стрижень існування уряду Вірменії », - сказав Нікол Пашинян.

Звернувшись до Грануш Акопян, прем'єр висловив їй подяку за багаторічну плідну роботу, підкресливши: «По суті, з дня заснування Міністерства Ви були міністром, створили цю структуру з нуля, і сподіваюся, що сформувалася ефективна і дієва структура».

Грануш Акопян, в свою чергу, привітала Мхитара Айрапетян з призначенням і з днем народження, зазначивши, що передає йому Міністерство, яке здійснило велику роботу і безліч успішних програм. Вона вітала залучення молодих міністрів до складу уряду, зазначивши, що молодість не може бути перешкодою для хорошої роботи. Вона виявила готовність підтримати Міністерство. «Залишаю багату інформацію, величезні зв'язки і відносини і діяльну команду, яка з новим міністром повинна продовжити важливі проекти. Бажаю нашому новому міністру і співробітникам Міністерства плідної роботи та успіхів », - додала вона.

Прем'єр-міністр висловив упевненість, що новопризначений міністр Мхітар Айрапетян готовий вирішувати зазначені завдання в щоденному, щогодини режимі.

Міністр Діаспори висловив подяку за виявлену довіру, додавши: «Хочу висловити слова подяки пані Акопян за створення Міністерства, колосальну роботу, і хочу сказати, що з жадібністю скористаюся залишену Вами багатою спадщиною. Дякую за готовність допомагати та сприяти. Це питання служіння державі, Батьківщині. Вважаю важливим існування Міністерства Діаспори, оскільки ми, як держава, володіючи необхідністю посилюватися, розвиватися, повинні впрягтись в роботу по організації репатріації. І в цьому сенсі я також вступив в цю важливу і відповідальну посаду, бо сам хочу хоч трохи бути причетним до цієї найважливішої місії ».

джерело: kievao.com.ua

 
Ближайшие мероприятия общины: