Киевская Армянская Община 2009-2012

У Варшаві вийшов новий 36-й номер вірмено-польського журналу Awedis

У редакційному слові читаємо: "Де вірмени, там і хачкари без цих кам'яних хрестів Вірменія і весь світ вірменської діаспори виглядали б інакше. Кам'яний хрест, але живий, процвітаючий, так само як і традиції і культура Вірменії процвітають у багатьох країнах, в тому числі в Польщі. На щастя, культивування нашої традиційної культури і самобутності є одним з прав національних меншин в сучасних демократіях. Але це було не завжди так. У випадку з вірменами в Польщі це було найбільш очевидно в неприйнятті Вірменської Католицької Церкви за часів Польської Народної Республіки (ПНР). Пам'ятаючи про сумне минуле, ми повинні бути щасливі, що ніщо в даний час не стоїть на шляху до організації заходу, такого як щорічні Дні Вірменські, так і про те, що влада не перешкоджає розміщенню релігійних символів (у вигляді хачкарів) у відкритих місцях польських міст.

У цьому випуску Awedis ми також здійснюємо екскурс в минуле. У номері представлено кілька інтерв'ю і спогадів що розповідають про довоєнне життя вірмен у Львові і Снятині. Деякі автори згадують далекі часи — на початку двадцятого століття, та інші питання, що зачіпають даний час, такі, як ситуація у Вірменії в травні цього року під час мирної революції, яка привела до зміни влади в цій країні.. Ми сподіваємося, що ці статті будуть цікаві всім, хто знайомий зі складною долею вірмен в Польщі і в світі".

Ознайомитися з новим номером щоквартального журналу Awedis №36 можна в Національній бібліотеці України ім. Вернадського (НАНУ) і Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого (Парламентська), а також на сайтіhttp://www.ormianie.pl/files/Awedis_2018_36.pdf

Переклад: Самвел Азізян

Джерело: http://www.kievao.com.ua

 
Ближайшие мероприятия общины: