Киевская Армянская Община 2009-2012

Архітектурна перлина буде у новій «оправі»

У Вірменському соборі триває реставрація. Роботи тут проводять за кошти української та польської сторін. Цього року з міського бюджету на відновлення церкви виділили 1,5 млн. грн. За ці гроші мають відреставрувати дві брами у дворику і фасад собору.За словами начальника управління охорони історичного середовища Лілії Онищенко, найголовніша частина робіт у Вірменському соборі вже зроблена, але якби з держбюджету виділили стільки ж грошей, скільки з міського, то можна було би закінчити роботи цього року. “Зараз шукають гроші для ремонту проходу з вул. Лесі Українки на вул. Вірменську, тому що зробити фасад, а не зробити водопровід і мощення - безглуздо, - каже чиновниця. - До того ж під асфальтом збереглися кам’яні плити”.


Відновленням собору займається підрядна організація ТзОВ “Стела”. Як повідомив її керівник Михайло Гаврик, приступають до відновлення фасадів за спеціальною технологією: місця в стіні, де пошкодження незначні, доліплять спеціальними мастиками; місця, де пошкодження сильні і не підлягають реставрації, замінять спеціальним білим каменем. Жодних зауважень до цієї фірми-підрядника у вірменської громади наразі немає.

Польська сторона на реставрацію Вірменської церкви виділила 100 тисяч злотих, це близько чверті мільйона українських гривень. Гроші, які надав польський уряд, освоюють на відновлення дерев’яного різьбленого вівтаря “Голгофа”, місце якого - на стіні подвір’я комплексу Вірменської церкви. Зараз цей вівтар демонтовано, він знаходиться на хорах у церкві, ним займається група українських і польських спеціалістів. Очолює проект завідувач кафедри реставрації творів мистецтва Львівської академії мистецтв Юрій Островський.

На емблемі Львова зображено п’ять веж, одна з яких - вежа Вірменського собору, тому ця церква є однією з перлин міста. За останні три роки українська сторона витратила на реставрацію Вірменського собору 5 мільйонів гривень. Також цього року, крім півтора мільйонів на Вірменський собор, з міської скарбниці виділили 650 тисяч на Домініканський собор, на церкву Івана Хрестителя – 700 тисяч і стільки ж на храм Святої Єлизавети. За останні 2 роки жодної гривні з держбюджету на реставрацію цих церков не відрахували, хоча столичні чиновники мали б розуміти, що всі ці культурні пам’ятки є в спадщині ЮНЕСКО і що у Львові чи не найбільше скупчення держпам’яток, тому мало би бути хоч якесь дофінансування для міста. 

За словами начальника управління охорони історичного середовища Лілії Онищенко, найголовніша частина робіт у Вірменському соборі вже зроблена, але якби з держбюджету виділили стільки ж грошей, скільки з міського, то можна було би закінчити роботи цього року. “Зараз шукають гроші для ремонту проходу з вул. Лесі Українки на вул. Вірменську, тому що зробити фасад, а не зробити водопровід і мощення - безглуздо, - каже чиновниця. - До того ж під асфальтом збереглися кам’яні плити”.


Наталя НАЗАРКЕВИЧ

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=85243

 

 

 

 
Ближайшие мероприятия общины: