Киевская Армянская Община 2009-2012

73-і роковини ліквідації Вірменської Католицької Церкви в Західній Україні.
25.10.2019 12:11

Серед трагічних сторінок української історії ХХ століття доля Вірменської Католицької Церкви (ВКЦ), її священиків та вірних посідає особливе місце.

Першим ударом по Вірменській Католицькій Церкви у Галичині був арешт співробітниками НКДБ владик на чолі з адміністратором Львівської архиєпархії ВКЦ вікарієм Діонісієм Каетановичем та інших осіб із церковної верхівки в 1945 році.

Апогеєм трагічних подій для Вірменської Католицької Церкви в ХХ столітті став військовий трибунал, який відбувся 8 — 10 березня 1946 року і яким було проголошено ліквідацію Вірменської Католицької Церкви — яка століттями була оберегом вірменського народу в Західній Україні та в численних поселеннях по Україні. Це була насильницька ліквідація ВКЦ, ліквідація засобами репресивного державного апарату.

Апогеєм трагічних подій для Вірменської Католицької Церкви в ХХ столітті став військовий трибунал, який відбувся 8 — 10 березня 1946 року і яким було проголошено ліквідацію Вірменської Вірмено-Католицької Церкви — яка століттями була оберегом вірменського народу в Західній Україні та в численних поселеннях по Україні. Це була насильницька ліквідація ВКЦ, ліквідація засобами репресивного державного апарату.

Вийшовши з підпілля в час Українського Відродження, ВКЦ явила всьому світові надзвичайну велич духу, приклад стійкості й жертовності, гідно включилася в процеси розбудови Української держави й підняття духовності українського народу.

.

Вийшовши з підпілля в час Українського Відродження, ВКЦ явила всьому світові надзвичайну велич духу, приклад стійкості й жертовності, гідно включилася в процеси розбудови Української держави й підняття духовності народу.

Відзначаючи сьогодні 73-і роковини з дня ліквідації в 1946 р. Вірменської Католицької Церкви в СРСР, ми можемо твердити про повернення історичної справедливості незалежною Українською державою.

 

 

 
Ближайшие мероприятия общины: