Киевская Армянская Община 2009-2012

У Львівському вірменському соборі завершилася реставрація мозаїк Й. Мехоффера.
26.11.2019 14:09

Вчора завершилися реставраційні роботи по відновленню мозаїки Й. Мехоффера  одного з шедеврів Львівського вірменського собору. Як повідомляє Національний інститут культурної спадщини за кордоном Полоник збереження мозаїк Юзефа Мехоффера було виконано польсько-українською командою реставраторів з Асоціації випускників Академії спадщини в Кракові.


Купол найстарішій частині вірменського собору (14 століття) прикрашено мозаїкою, створеної Юзефом Мехоффером в 1907 році. Він був виготовлений в італійській майстерні Анджело Джанезу в 1912-1913 роках. На завершення проекту по прикрасі подальших частин інтер'єру храму, за задумом художника, але роботи перервалися через фінансові проблеми. Незважаючи на бурхливу історію, мозаїка збереглася до наших часів.

Віссю композиції є зображення Святої Трійці: від вершиня композиції Святого Духа в формі голуба, через обличчя Бога Отця, до повноцінного образу Христа, підтримуваного двома ангелами. На перпендикулярних осях композиції все закрито символами сонця і місяця, відомими з аналогічних версій в більш ранніх роботах.

В даний час відреставрована мозаїка Юзефа Мехоффера завершує художнє оформлення всього інтер'єру собору, в тому числі картини Яна Генріка Розена, що пройшли консерваційні роботи в останні роки.

Живі роботи художника можна побачити в анімації під назвою «Пробуджений погляд» - доступна сайті інституту - www.polonika.pl. Фільм, який триває кілька хвилин, переносить глядачів до Львова у міжвоєнний період, щоб вони могли познайомитися з собором і його творцями.

матеріал підготував С.Азізян

Живі роботи художника можна побачити в анімації під назвою «Пробуджений погляд» анімація доступна на сайті інституту  www.polonika.pl. Фільм, який триває кілька хвилин, переносить глядачів до Львова у міжвоєнний період, щоб вони могли познайомитися з собором і його творцями.

джерело https://polonika.pl/co-nowego-/konserwacja-mozaiki-j-mehoffera-w-katedrze-ormianskiej-we-lwowie

переклад: С.Азізян

російською
https://samvelazizian.livejournal.com/106034.html

 

 
Ближайшие мероприятия общины: