Киевская Армянская Община 2009-2012

Вийшла друком нова книга «Архітектура кримських вірмен».
28.12.2019 11:45

 

У книзі розглядається архітектура житлових, громадських, і, особливо докладно, культових будівель, зведених вірменами в Криму. На підставі натурних досліджень і історичних даних вперше висвітлюються містобудівні особливості вірменських поселень на півострові. Робота містить ілюстрації та фотознімки пам'яток архітектури, архівні креслення, виконані автором обміри та проекти відновлення зруйнованих споруд. Висновки дослідження відображені в підсумку, яке узагальнює будівельні традиції кримських вірмен. Завершує монографію каталог, в якому наводяться відомості про діячів, так чи інакше пов'язаних з вірменським присутністю в Криму.
Книга знайомить з вірменськими пам'ятками архітектури на території Кримського півострова, зведеними з ХІ до початку ХХ століть. Коротко характеризуються політичні та економічні передумови виникнення і існування вірменських поселень, їх планування, забудова та благоустрій. Наводяться відомості про громадянські спорудах, що практикувалися кримськими вірменами. Детально аналізуються архітектурно-художні особливості вірменських культових будівель і монастирських ансамблів.
В основі монографії лежать матеріали натурних досліджень і систематичних розшуків в державних і приватних бібліотеках, а також архівах.
Книга призначена для архітекторів, мистецтвознавців та широкого кола читачів, які цікавляться культурною спадщиною вірменського народу.

Наприкінці 2019 року в сімферопольському видавництві «Медіацентр ім. І. Гаспринського » вийшла в світ монографія Оганеса Халпахчьяна «Архітектура кримських вірмен», упорядник, автор коментарів і науковий редактор Татевік Саргсян.

Архітектура кримських вірмен. — Сімферополь: ГАУ РК «Медіацентр ім. І. Гаспринського », 2019. — 380 сторінок .: іл. ISBN 978-5-6042975-0-6

 

У книзі розглядається архітектура житлових, громадських, і, особливо докладно, культових будівель, зведених вірменами в Криму. На підставі натурних досліджень і історичних даних вперше висвітлюються містобудівні особливості вірменських поселень на півострові. Робота містить ілюстрації та фотознімки пам'яток архітектури, архівні креслення, виконані автором обміри та проекти відновлення зруйнованих споруд. Висновки дослідження відображені в підсумку, яке узагальнює будівельні традиції кримських вірмен. Завершує монографію каталог, в якому наводяться відомості про діячів, так чи інакше пов'язаних з вірменською присутністю в Криму.

Книга знайомить з вірменськими пам'ятками архітектури на території Кримського півострова, зведеними з ХІ до початку ХХ століть. Коротко характеризуються політичні та економічні передумови виникнення та існування вірменських поселень, їх планування, забудова та благоустрій. Наводяться відомості про громадянські споруди, що практикувалися кримськими вірменами. Детально аналізуються архітектурно-художні особливості вірменських культових будівель і монастирських ансамблів.

В основі монографії лежать матеріали натурних досліджень і систематичних розшуків в державних і приватних бібліотеках, а також архівах.

Книга призначена для архітекторів, мистецтвознавців та широкого кола читачів, які цікавляться культурною спадщиною вірменського народу.


Автор: Т.Е.Саргсян

 

джерело: https://www.facebook.com/

російською тут: https://samvelazizian.livejournal.com/110819.html

 

 

 
Ближайшие мероприятия общины: