Киевская Армянская Община 2009-2012

Архітектура Єревана за радянських часів. Սովետական Երևանի ճարտարապետությունը:

samvelazizian Єреван вважається одним з найдавніших міст світу. Роком його заснування вважають рік заснування урартського міста Еребуні — 782 г до н. е., розташованого на південній околиці сучасного Єревана. Однак від цієї давнини залишилося дуже небагато слідів. Незважаючи на статус столиці губернії, дореволюційна Ерівань зберігала вигляд бідного провінційно-східного міста, з одно-двоповерховими глинобитними будинками, вузькими кривими вуличками. Палац Сердарів і фортеця лежали в руїнах. Тому столицю радянської Вірменії довелося будувати як би заново, "під ключ". У радянських містобудівників була можливість ретельно продумати планування і образи архітектурних ансамблів, проте Єреван належить до числа тих міст, де архітектура вторинна, а первинна географія, природний ландшафт. Головною визначною пам'яткою і символом Єревана є величний Арарат, для якого вся міська забудова є лише фоном.


Сталінський стиль придбав в Єревані, як і в багатьох інших радянських республіках, неповторний місцевий колорит. А ще у міста свій особливий колір. За фотографіями мені завжди здавалося, що майже всі Єреванські будівлі витримані в одній пісочно-коричневій палітрі.

Центральна площа міста, в той час називалася на честь Леніна, 1975:


Будинок Уряду Вірменії, 1975:


Площа Леніна в 1973 р .:


Та ж площа в 1957 р .:

Після розпаду СРСР площа Леніна перейменували на площу Республіки.
Як повідомляє Вікіпедія, "центром архітектурного ансамблю міста є Площа Республіки (1924-1958 роки). Форму площі утворюють 5 будівель: будівля Національного історичного музею Вірменії, будівля Уряду Вірменії з головним годинником країни на вежі, Центральна будівля пошти РА, готель «Marriott Armenia», будівля Міністерства закордонних справ і енергетики. Перед будівлею Музею історії Вірменії стоять легендарні «співаючі» фонтани, що одночасне змінюють свій колір..


Театр опери та балету ім. О. А. Спендиарова (1926-39, арх. О. Таманян, 1951 р .:

Площа-Спандарян, 1971:


Кінотеатр "Москва", 1960-й або 1970-й р.:


Монумент на честь Степана Шаумяна, 1971:


Незважаючи на сейсмонебезпеку, за радянських часів в Єревані з'являлися досить васокі будівлі, наприклад, поштамт:


Аеропорт, 1986:


Спортивно-розважальний комплекс, 1985:

Пам'ятник архітектору О. Таманяну:Пам'ятник Гайку Нахапетові (легендарний родоначальник вірмен). Скульптор К.Нуріджанян:


Пам'ятник "Мати-Вірменія". Скульптор А.Арутюнян:

Пам'ятник І. В. Сталіну в Єревані був відкритий 29 жовтня 1950 року. Автори: монументу — скульптор С. Д. Меркуров і архітектор Р. С. Ісраелян.

переклад С.Азізян

джерело: https://visualhistory.livejournal.com/189218.html

 
Ближайшие мероприятия общины: