Киевская Армянская Община 2009-2012

Вірменські пам'ятки сакральної архітектури в новому календарі.

Ординаріат Вірменської Католицької Церкви у Вірменії, Грузії, Росії, Україні та Східній Європі видав ілюстрований церковний календар на 2020 рік, присвячений вірменським сакральним архітектурним пам'яткам в Західній Україні.

Календар видано київським видавництвом «Неопалима купина» українською і вірменською мовами. B календар увійшли фотографії вірменських каплиць і храмів, що раніше належали Львівській архиєпархії ВКЦ. Використано фотографії Самвела Азізяна з краєзнавчих експедицій в Західну Україну, що регулярно проводилися з 2008 року. Серед розміщених фотографій є як добре відомі, так і маловідомі об'єкти, і навіть унікальні фотографії вірменських архітектурних пам'яток втрачених в останнє десятиліття. До них відноситься фотографія вірменської каплиці в місті Тисмениця, зруйнованої в 2010 році і фотографія маловідомої вірменської каплиці в місті Снятині, яку люб'язно надала пані Ніна Кордіс (м. Олава, Польща).

Нагадаємо, що раніше в 2019 році в Києві було видано церковний календар присвячений історичним вірменським церквам в Західній Україні, який несподівано викликав великий інтерес як в Україні, так і за кордоном. Звичайно, в календарі не могли увійти всі вірменські сакральні пам'ятки України через обмеження у форматі, але редакція сподівається на видання окремого більш повного ілюстрованого путівника, що детально розповіст про історію створення архітектурних сакральних пам'яток в історичних вірменських колоніях на території України, а також надасть опис їх сучасного стану і статусу.

Джерело: http://kievao.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1482:2020-02-04-03-53-33

російською https://samvelazizian.livejournal.com/116122.html


 
Ближайшие мероприятия общины: