Киевская Армянская Община 2009-2012

Ерванд Манарян — засновник вірменського лялькового театру в Києві.
20.02.2020 22:34

Пішов з життя народний артист Вірменії, заслужений діяч мистецтв, режисер, сценарист Ерванд Манарян.

Ерванд Христофорович Манарян народився 10 серпня 1924 року в Ерак (Іран). Навчався в школі Айказян і в американському та перському коледжах Тегерана. У 1952 році він закінчив режисерський факультет Єреванського театрального інституту. Працював в театрі оперети солістом і в театрі ім. Г.Сундукяна асистентом режисера. У 1957-1959 роках очолював театр драми в Горісі, а в 1970-1980 рр керував ляльковим театром і трупами лялькарів.

Знімався в таких фільмах, як «Марш», «Каріне», «Кум Моргана», «Повернення», «Хаос», «Наречена з півночі», «Знову прийшло літо».

У 2007 році організував ляльковий театр в Києві. Артистами виступали вчителі та учні вірменських недільних шкіл Києва, художній керівник
— Назелі Налбандян. Трупа з успіхом гастролювала в Україні та Вірменії, з приходом нового керівництва громадської організації "Київська вірменська громада" в 2014 році театр розпався.


1 травня 2013 року в Київському академічному театрі українського фольклору "Берегиня" з великим успіхом пройшла прем'єра спектаклю "Пташка", за казкою Ованеса Туманяна у постановці Лялькового театру ім.Ерванда Манаряна, який працює при ГО "Київська вірменська громада", голова — Роберт Галстян . Спектакль вийшов веселим і дуже пізнавальним! Художній керівник театру Назелі Налбандян розширила і доповнила казку новими яскравими образами. У виставі звучить вірменська народна музика. Фінал спектаклю був щасливим і радісним, а малюки покинули зал з чудовим настроєм.


ВИДЕО нажмите этот снимок или ссылку http://youtu.be/ogBtRCzRJbc

фотографії Самвела Азізяна

російською тут

1 мая в 16.00 в Киевском академическом театре украинского фольклора "Берегиня" (ул. Серафимовича, 3) состоится премьера спектакля Кукольного театра Киевской армянской общины им.Е.Манаряна по сказке ОванесаТуманяна "Птичка"
Новые куклы и декорации.
Вход свободный.
Художественный руководитель: Назели Налбандян
контактный телефон: 097 51-444-40

 
Ближайшие мероприятия общины: