Киевская Армянская Община 2009-2012

Виставка "Вірменський собор у Львові та його творці".
05.03.2020 10:13

samvelazizian Як передає Фонд культури і спадщини Польських вірмен посилаючись на Інститут Полоніка з 7 лютого по 15 березня в Національному музеї Перемишльського воєводства проходить виставка "Вірменський собор у Львові та його творці", яка створена у співпраці з Інститутом POLONIKA та Міжнародним культурним центром.

Виставка "Вірменський собор у Львові та його творці" набуває форми просторових реконструкцій, які представляють як архітектуру собору, так і настінні картини Яна Генріка Розен, що прикрашають його інтер'єр.

Виставка супроводжується мультимедійними матеріалами, в т.ч. подкастами, в яких історик мистецтва, що спеціалізується на творчості Яна Генріка Розена - д-р Йоанна Воланська, - розкриває факти та цікавості щодо храму та його творців, а директор Інституту POLONIKA Дорота Янішевська-Якубяк розповідає про те, що є польською культурною спадщиною за кордоном. Подкасти також містять інформацію про вірменську історію та культуру, а також про стосунки між вірменами та Львовом.

Глядачі виставки також зможуть побачити інші реалізації Розена, що прикрашають інтер'єри церков у всьому світі, а також твори, зроблені до Вірменського собору іншими художниками, в т.ч. проекти реконструкції собору, зроблені краківським архітектором Францишеком Мачинським, та проекти орнаментальних прикрас Юзефа Мехофера. Виставка також збагачена інформацією, що пояснює історичний та культурний контекст львівських вірмен та розвиток полікультурного Львова, а також інформацією з області природоохоронних робіт, що проводяться у соборі з 2006 року.

У рамках виставки, як доповнення до неї, демонструються два фільми - «Пробуджені погляди», що оживляють картини Розена, в яких персонажі, зображені живописцем, відображають у ній свою ідентичність, а глядачі мають можливість дізнатися про мистецькі стосунки, що склалися у Львові на початку XX століття. Другий фільм, адресований наймолодшим глядачам, - це новий епізод навчальної казки «Поло і Ніка». Діти вирушають у подорож до Вірменського собору, де вони мають можливість познайомитися з Яном Генріком Розен, працюючи над його роботою, та дізнатися, що стосується збереження творів мистецтва. Крім того, виставка буде включати освітні заняття за спеціально розробленими сценаріями.

Виставку супроводжуватиме альбом "Вірменський собор та його творці", підготовлений польською, англійською, українською та вірменською мовами.

Виставка проходила під почесним патронатом міністра культури та національної спадщини проф. Пьотр Глінський.

Фотографії та переклад Самвела Азізяна

джерело: http://kievao.com.ua/

 

 
Ближайшие мероприятия общины: