Киевская Армянская Община 2009-2012

Вийшов сорок четвертий номер польско-вірменського журналу "Аведіс".
16.10.2020 02:21


У редакційній статті читаємо:

Шановні читачі


Важко було запідозрити, що цього року може статися щось гірше пандемії. І все ж — наприкінці вересня Азербайджан знову розпочав атаку на вірменські позиції в Нагірному Карабасі (Арцах). Це було якраз перед тим, як "Аведіс" був надрукований. Невідомо, скільки жертв конфлікту та якими будуть його наслідки. Відомо лише, що він має набагато більший діапазон, ніж прикордонні сутички в липні цього року, і навіть порівняно з так званою “чотириденною війною” 2016 року. Більше того, вона стосується не лише прикордонної території Арцаха, а й міста, розташованого у внутрішній частині країни, а також прикордонної зони самої Вірменії.


Також відомо, що Туреччина активно втягнута на сторону Азербайджану, оскільки авторитарний режим Ердогана, який проводить експансіоністську політику, має великі стосунки з сім’єю Алієвих, що править Азербайджаном, і розглядає конфлікт з Вірменією як ще одне поле суперництва з Росією. Потенційна більш широка участь Туреччини у разі подальшого загострення конфлікту представляє набагато більшу загрозу для Вірменії, ніж сам Азербайджан. ЗМІ також повідомляють про численні війська бойовиків із Сирії, найняті Туреччиною для боротьби на азербайджанському боці.


У Польщі, яка зайнята внутрішньополітичними суперечками щонайменше 15 років і мало цікавиться світовою політикою, така тема, як війна в Арцаху, не потрапляла в заголовки газет та новин. Тому ми сподіваємось, що наша стаття на першій сторінці сприятиме хоч трохи поінформованості про ці події. Нехай остання стаття серії про перемогу 1920 року (с. 10) буде невеликою втіхою — перемогою в обороні власної країни, яку ворожі сили хотіли знищити лише за два роки існування. Запрошуємо вас почитати сорок четвертий осінній номер "Аведіса".Լույս է տեսել լեհահայկական «ԱՒեդիս» ամսագրի քառասունչորսերորդ համարը:

 

 
Ближайшие мероприятия общины: