Киевская Армянская Община 2009-2012

Вірменський цвинтар в Санкт-Петербурзі: Церква Святого Воскресіння. Частина - І
09.02.2021 01:35

Смоленське вірменське кладовище (або Вірменський цвинтар) - кладовище в Санкт-Петербурзі, засноване в 1791 році. Розташоване на північному березі річки Смоленки (наб. річки Смоленки, д. 29) поруч зі Смоленським православним і Смоленським лютеранським кладовищами.samvelazizian4 травня 1791 року на кладовищі була закладена вірменська церква Святого Воскресіння Христового, вірменською Сурб Арутюн Սուրբ Հարություն եկեղեցի (Սանկտ Պետերբուրգ).Храм будувався з ініціативи та на кошти глави вірменської громади Петербурга, колезького радника Івана Лазаревича Лазарева. У 1791 році на російсько-шведській війні загинув єдиний син Івана Лазарєва Артемій, і церква спочатку будувалася як сімейна усипальниця.


Освячення храму відбулося в 1793 році. Проект церкви приписують архітектору Фельтену, який також будував вірменські церкви в Петербурзі (церква Сурб Катаріні) і Москві (Хрестовоздвиженська). Будували храм архітектори Е. Т. Соколов, А. Порто і С. П. Берников.


Стеля у формі купола. В парусах — фрески із зображенням святих.


Фреска Св. Іоанна.


Фреска Св. Лука (євангеліст)


Фреска Св. Матвій (євангеліст)


Фреска Св. Марк (євангеліст)У 1901 році за проектом архітектора Олександра Кочетова поруч був побудований церковний будинок для причту і богадільні, фасади якого прикрашені різьбленими орнаментами з мотивами вірменського зодчества. У наші дні там розміщена резиденція єпископа Ново-Нахічеванської і Російської єпархії Вірменської Апостольської церкви.


Перед фасадом церкви в 1994 році встановлено різьблений хачкар роботи єреванського скульптора А. Овсепяна.

Цвинтарна каплиця зведена в традиційному вірменському архітектурному стилі.


Фотографії Самвела Азізяна


Далі буде.

 

 
Ближайшие мероприятия общины: